Arkivë për » Korrik 7th, 2022 «

Heshtni! Po flasin vrasësit… – nga Ervina Toptani

Heshtni! Po flasin vrasësit… nga Ervina Toptani Qemal Lame! Këtë emër e njohim mirë të gjithë ne që u lindëm, u rritëm e jetuam në periudha të ndryshme të pesë dekadave të Lexo Me Teper.

Turhan pashë Përmeti (1846-1927) – nga Col Mehmeti

Turhan pashë Përmeti (1846-1927) nga Col Mehmeti Turhan Pashë Përmeti (dhjetor 1846 – 18 shkurt 1927) ishte një politikan dhe diplomat osman me përkatësi etnike shqiptare. Ai ishte kryeministri i dytë i Shqipërisë Lexo Me Teper.

Vetëvritet gazetari Kastriot Myftaraj… – Opinione dhe rrëfime mbi Kastriot Myftarajan

Vetëvritet gazetari Kastriot Myftaraj… Opinione dhe rrëfime mbi Kastriot Myftarajan Informacion paraprak Më datë 07.07.2022, rreth orës 12:55, në lagjen “Ali Demi”, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i katërt i banesës ku Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook