Arkivë për » Janar 21st, 2022 «

Shqip kuvendojmë, apo çorbë trazojmë? – nga Lumo Skëndo

Shqip kuvendojmë, apo çorbë trazojmë?* nga Lumo Skëndo Një ditë, në Stamboll isha me një shok. Si ecëm mjaft kohë në baltë të rrugëve, si u lodhëm duke kërcyer gur mbi gur Lexo Me Teper.

Në kujtim të jetës dhe veprës së liderit të parë demokrat shqiptar Dr. Ibrahim Rugova! – nga Ahmet Asani

Në kujtim të jetës dhe veprës së liderit të parë  demokrat shqiptar Dr. Ibrahim Rugova! nga Ahmet Asani Më 21 janar mbushen 16 vite nga shkuarja në amshim e Liderit Demokrat dhe Presidentit Lexo Me Teper.

Figura e Skënderbeut në një baladë angleze të shek. XVII – nga Fotaq Andrea & Dritan Muka

Figura e Skënderbeut në një baladë angleze të shek. XVII Me rastin e 554 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit nga Fotaq Andrea & Dritan Muka Që figura madhështore e Heroit Kombëtar Shqiptar Lexo Me Teper.

Aty ku bashkohet Drini me Valbonën, tek Ponari i Lekës, e kanë shtëpinë dhe perënditë – nga Karl Karol (1938)

Aty ku bashkohet Drini me Valbonën, tek Ponari i Lekës, e kanë shtëpinë dhe perënditë nga Karl Karol Shënime nga udhëtimi i studiuesit gjerman, Karol, në vitin 1938 *** Këtu në Veriun e Shqipërisë pata Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook