Arkivë për » Nëntor 10th, 2021 «

Meditime rreth kujtimeve të Prof. Dr. Albert Sotiri në librin: “Një jetë për themelimin dhe zhvillimin e bronkologjisë në Shqipëri” – nga Prof. Lutfi Alia

Meditime rreth kujtimeve të Prof. Dr. Albert Sotiri në librin: “Një jetë për themelimin dhe zhvillimin e bronkologjisë në Shqipëri” nga Prof. Lutfi Alia Kur miku im Prof. Dr. Albert Sotiri, më propozoi Lexo Me Teper.

A e din se… – poezi nga Rozafa Shpuza

A e din se… poezi nga Rozafa Shpuza A e din se biçikletën e msova para abetares e gjunjt e coptuem prej rrëzimit i lyva me pështym tue i hukatë fort, prejse m’erdh marre Lexo Me Teper.

Ministri i arsimit të Mbretërisë, dhe ministrat e tranzicionit shqiptar – nga Gëzim Zilja

Ministri i arsimit të Mbretërisë, dhe ministrat e tranzicionit shqiptar nga Gëzim Zilja  Në këtë shkrim dua të kujtoj gjestin e rrallë të ministrit Mirash Ivanaj, dorëheqjen e tij, kur mbreti “hëngri” Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook