Arkivë për » Shkurt 7th, 2021 «

Fletërrufe-të… – nga Gazmend Bakiu

Fletërrufe-të… nga Gazmend Bakiu Afishimi i fletërrufeve filloi pas fjalimit famëkeq të diktatorit, më 6 shkurt 1967, si imitim i “dazebao”-ve, (e para u vendos më 25 maj 1966, në Pekin). Lexo Me Teper.

“Requiem për Musine Kokalarin” – dramë nga Gjergj Jozef Kola + Opinione

“Requiem për Musine Kokalarin” dramë nga Gjergj Jozef Kola Në shkurt asht përvjetori i lindjes së Musine Kokalarit, ndaj kjo dramë vjen si përkujtim ndaj jetës dhe veprës së saj. Drama “Requiem Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook