Arkivë për » Tetor 22nd, 2020 «

Lind Princesha Geraldinë, stërmbesë e Mbretëreshës Geraldinë! – Njoftim Zyrtar Familja Mbretërore

Lind Princesha Geraldinë, stërmbesë e Mbretëreshës Geraldinë! Njoftim Zyrtar Familja Mbretërore Sot, më 22 tetor 2020, është 18 vjetori i vdekjes së Mbreterëshës Geraldinë (e vetmja mbretëreshë e shqiptarëve) Po sot, me Lexo Me Teper.

Pak dritë mbi Robert Priftin e pak nga poezia e tij nga Jozef Radi

Pak dritë mbi Robert Priftin e pak nga poezia e tij nga Jozef Radi Robert Prifti (1925-1993) mbetet një prej figurave më enigmatike të letërsisë, (s’po them asaj shqipe) mbasi krejt vepra Lexo Me Teper.

Jeta Jóte e Pamórt…! -Poemë nga Ledri Kurti – Kraja – Në vjetorin e 80-të vdekjes së Poetit Kombëtar Gjergj Fishta

At Gjergj Fishta (1866-1940) Jeta Jóte e Pamórt…! Poemë nga Ledri Kurti – Kraja Në 80vjetorin e vdekjes së Poetit Kombëtar Gjergj Fishta Viti 2020 – Viti i Gjergj Fishtes si obligim, dhe ndaj Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook