Arkivë për » Tetor 18th, 2020 «

Largimi i papritur dhe i trishtë i Nuri Dragojt – (Jeta dhe Veprat) nga Tanush Kaso

Largimi i papritur dhe i trishtë i Nuri Dragojt nga Tanush Kaso Një lajm i hidhur, ndahet papritur nga jeta Nuri Dragoj gazetar, publicist, studiues i historisë dhe botues i një vargu Lexo Me Teper.

Petullat n’ujë – rrëfim nga Xhabir Tabaku

Petullat n’ujë rrefim nga Xhabir Tabaku Më bjen ndër mend si njitash, n’vogli kur shkoja me gjyshin në breg t’Bunës me zanë peshk e mandej kadalë-kadalë merrnim rrugën për Shirokë. Gjyshi bante Lexo Me Teper.

Homazh… – nga Lluka Qafoku

Homazh… nga Lluka Qafoku  Homazh Atij, që kudo ku shkoi, dhe çfarëdo që bëri, rindezi shpresën e shuar për Zotin në errësirën enveriste… (me rastin e përvjetorit te lindjes së Petro Zhejit)   Petro Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook