Arkivë për » Tetor 13th, 2020 «

Mbi “Gjuhën e Perëndive” të Aristidh Kolas – nga Merita Schmitt

Mbi “Gjuhën e Perëndive” të Aristidh Kolas nga Merita Schmitt Shumë studjues e kanë adhuruar gjuhën e arvanitasve, për larminë, pastërtinë dhe trajtat e saj të bukura. Por populli arvanitas nxori birin Lexo Me Teper.

Jeta prej Hënës në Lurë – nga Edmond Hasani

Jeta prej Hënës në Lurë nga Edmond Hasani Mbrëmje e 20 korrikut 1969, me sytë nga qielli me shokët e pallatit përpiqeshim të shikonim “Apollo 11” që pritej nga gjithë bota të Lexo Me Teper.

Loro Boriçi – Bir’i denjë i Shkodrës deri në vdekje – nga Fritz Radovani

Loro Boriçi – Bir’i denjë i Shkodrës deri në vdekje nga Fritz Radovani Loro Boriçi, ka lé në qytetin e Shkodres me 22 Gusht 1922, në qytetin ku ka lé edhe futbolli Lexo Me Teper.

Për Trumpin, Melaninë dhe Covid – 19 – nga Anila Rezhda

Për Trumpin, Melaninë dhe Covid – 19 nga Anila Rezhda Gjithë agjensitë e lajmeve të botës dhane non stop lajmin për prekjen e Presidentit Tramp dhe të bashkëshortes së Tij nga Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook