Arkivë për » Maj 28th, 2020 «

Partia e Djathtë – nga Erl Kodra

Partia e Djathtë nga Erl Kodra Për të djathtën dhe të majtën kam shkruar shumë herë. Për fat të keq, megjithse ka një shtresë të tërë të persekutuarish politikë, e djathta shqiptare Lexo Me Teper.

Masakra e Cërrikut – 23 maj 1997 – nga Indrit Vokshi

Masakra e Cërrikut – 23 maj 1997 nga Indrit Vokshi 23 maj 1997, Garda e Republikës kishte shkuar për të vendosur rendin ngaqë Banda e Cerrikut kishte ngritur postoblloqe dhe gra shtatzanë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook