Arkivë për » Maj 3rd, 2020 «

Ne, komplotistat… nga Astrit Cani

Ne, komplotistat… nga Astrit Cani Skjaroj n’radhë të parë se komplotist quhet ai që merr pjesë n’komplot, jo ai që e konstaton ate. Qysh në fillim e kam quejtë murtajë mediatike tanë kte Lexo Me Teper.

Baca Adem, rinia poetike dhe libri “Portretet e Ngujuara” – reçensë nga Jozef Radi

Baca Adem, rinia poetike dhe libri “Portretet e Ngujuara” reçensë nga Jozef Radi Prej kohësh poezitë e Adem Zaplluzha, janë një e përditshme sa e këndshme aq edhe habitshme për mua… Si Lexo Me Teper.

Tri Poezi origjinale botuar në vitin 1937 – prej Pashko Gjeçit

Tri Poezi origjinale botuar në vitin 1937 prej Pashko Gjeçit (Pseudonimi Pa-Gjë) Mshirë Pushojnë uratët me’ i herë, rrìn kisha e qetë: Nji tingëll t’ambël zili i vogël xirë. Tuj fshâ gjujohen burrat, ndìhet letë nji Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook