Arkivë për » Prill 4th, 2020 «

Ka ndrruar jetë në New York, Elez Hoxha, Ish i burgosur politik, i cili qysh pesë vjeç nisi rrugën e interrnimeve

Ka ndrruar jetë në New York, Elez Hoxha, Ish i burgosur politik, qe pesë vjeç nisi rrugët e internimeve Elez Hoxhën e kam njohur qysh fëmijë, kështu që jetën dhe Lexo Me Teper.

Poeti ilir Publius Papinius Statius(45-96) – nga Lutfi Alia

Poeti ilir Publius Papinius Statius(45-96) (Publio Papini Staci – ose Stasi) nga Lutfi Alia Ilirët popullonin pjesën perëndimore të gadishullit Ballkanik, ishin popuj me histori e me kulturë dhe flisnin gjuhën ilire. Në Lexo Me Teper.

Koronavirusi i ka marrë jetën Adrian Kazazit, 61 vjeç, ish-kryeinxhinier i Kombinatit të Autotraktorëve.

Koronavirusi i ka marrë jetën Adrian Kazazit, 61 vjeç, ish-kryeinxhinierit të Kombinatit të Autotraktorëve Në vitin 1991, Kazazi u nis për specializim në Itali, ku jetoi së bashku me familjen Lexo Me Teper.

Hipoteza e krijimit të një Partie të re – nga Elona Caslli

Hipoteza e krijimit të një Partie të re nga Elona Caslli Krijimi i një force të re politike është një hipotezë, që mbështetet nga shumë shqiptarë. Duket se, të lodhur nga focat politike Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook