Arkivë për » Mars 23rd, 2018 «

Shqipëria një çmendinë, ku vrasësit janë deputetë dhe hajdutët ordinerë ministra… – nga Edison Ypi

Shqipëria një çmendinë, ku vrasësit janë deputetë dhe hajdutët ordinerë ministra… nga Edison Ypi Një çmendinë… e quan gazetari Edison Ypi, Shqipërinë, duke uruar që të mos kthehet në kasaphanë. Në Lexo Me Teper.

Teatri Kombëtar dhe kujtesa e një kombi – nga Gëzim Zilja

Teatri Kombëtar dhe kujtesa e një kombi – nga Gëzim Zilja Asnjë shqiptar nuk mund ta merrte me mend se çdo t’i punonin Tiranës, pas rënies së diktaturës. Qeveritë demokratike, iu Lexo Me Teper.

“Plakat e Marsit” – një gojëdhëna e bukur e malit, pse moti tërbohet keq

“Plakat e Marsit” – një gojëdhëna e bukur e malit pse moti tërbohet keq Sipas rrëfimeve nga brezi në brez, ndryshimet e motit në fillim apo në fund të muajit mars Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook