Arkivë për » Tetor 11th, 2017 «

Stinë e mërzitshme për Kadarenë nga Iva Tiço

Stinë e mërzitshme për Kadarenë nga Iva Tiço (madje as ky shkrim nuk do marrë klikime) Këtë vit dhënia e Çmimit Nobel në letërsi është shoqëruar më pak se vitet e tjera Lexo Me Teper.

Robert Elsie – i sakti, i urti, punëtori i madh dhe miku i dashur i Shqiptarëve – Kujtime nga Thanas L. Gjika

Robert Elsie – i sakti, i urti, punetori i madh dhe miku i dashur i Shqiptarëve Kujtime nga Thanas L. Gjika Të hënën, e 2 tetorit 2017, vdiq Profesor Robert Elsie, albanologu Lexo Me Teper.

Si ma pushkatuan vëllanë në kohë të diktaturës komuniste – bisedë me Edmond Halilin

Si ma pushkatuan vëllanë në kohë të diktaturës komuniste. bisedë me Edmond Halilin aktor i Teatrit “Migjeni” Ka qeshur dhe ka bërë humor edhe kur i qante shpirti. Idhësinë e shuante çdo Lexo Me Teper.

Aristidh Kola – Nderi i Kombit

Aristidh Kola – Nderi i Kombit Propozim Drejtuar: Presidentit të Republikës së Shqipërisë Zotit Bujar Nishani Tiranë Për Dhënien e Titullit “Nderi i Kombit” studiuesit arvanitas, Aristidh Kola . Studiuesi Aristidh Kola (1944-2000) I nderuar z. President, Duke patur parasysh Lexo Me Teper.

Kur “ajo” ishte “ajo që unë nuk isha” nga Natasha Shuteriqi Poroçani

Kur “ajo” ishte “ajo që unë nuk isha” nga Natasha Shuteriqi Poroçani Etyd për dy jetë brenda një kohe të dyzuar Kushtuar mikes time, Ermira Xhomaqi, të rigjetur në formë të plotë.   Ne kemi Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook