Arkivë për » Shtator 19th, 2014 «

Kometa e lirisë… tregim nga Gjergj Kola

Kometa e lirisë… tregim nga Gjergj Kola Requiem për Rini Monajkën Mbramja sapo ka ra dhe hijet përplasen në derë me goditje të hekurta. Spiunët e Sigurimit komunist në Shkodër kanë Lexo Me Teper.

Kostumi i shkon budallait, dhëndrit dhe të vdekurit… Rezart Palluqi

Kostumi i shkon budallait, dhëndrit dhe të vdekurit… tregim nga Rezart Palluqi Kam qenë dhe jam përkrahës i idesë se bota e brëndshme dhe e jashtme e njeriut duhet të jenë në Lexo Me Teper.

“Diktaturë ma e rrezikshme, asht ajo që serviret nën maskën e demokracisë…” Padër Meshkalla

Në gjurma të nji vepre të humbur të At Meshkallës nga Jozef Radi Para disa ditësh te muri i mikut tim Luan Merdani, po lexoja nji status që më mrekulloi… Edhe pse Lexo Me Teper.

Vigan që prehje nuk gjen… Balladë nga Petraq Kolevica

Vigan që prehje nuk gjen… Balladë nga Petraq Kolevica …në nderim e kujtim të Epikut më të Madh të Shekullit At Gjergj Fishtës… Për kujtim At Zef Pllumit …prej Petraq Kolevicës Gati dhjetë vite më Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook