Arkivë për » Gusht 16th, 2013 «

Gonxhe Bojaxhi e shqiptarëve – Nanë Tereza e njerzimit

Gonxhe Bojaxhi e shqiptarëve - Nanë Terezë e mbarë njerzimit… nga Dr. Lazër  Radi (1992) Rozafa, Teuta, Argjiroja, Motra e Gjergj Elez Alisë, Tringa, Nora, Shota, Musineja, Sabihaja e sa e Lexo Me Teper.

Paul Valery – Hipokrizia

“Atij që t’lëpin këpucën, futja shkelm bythve, ma para se t’ket kafshue kambën…!”

Kryeministrja e Australisë, Gillard u drejtohet emigrantve…

Kryeministrja e Australisë, Gillard u drejtohet emigrantve… dhe nji shënim që ndoshta ia vlen të lexohet… 
 Fjalimi kryeministres së Australisë: Julia Gillard drejtue emigrantve

 Imigrantët, dhe jo australianët, duhet të përshtaten. Parimi është Lexo Me Teper.

Nji urim i beftë për Rita Orën nga Jozef Radi (2012)

Nji urim i beftë për Rita Orën nga Jozef Radi (2012) Emni Rita Ora, prej kohësh e rreh vazhdimisht veshin tim, po siç ndodh random me krejt ata që kanë tashma Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook