Arkivë për » Qershor 27th, 2013 «

Andrra pesëqinvjeçare nga Lazër Radi (1937)

Andrra pesëqinvjeçare nga Lazër Radi (1937) Asht anakronizëm – thonë disa – me frekuentue çfaqje të ndryshme në kohnat e sotshme të turbullta e të mbushuna me përpjekje të mëdha për Lexo Me Teper.

Arthur Schopenhauer – Paraja

  “…Paraja asht lumtunia e njeriut në trajtë abstrakte, nëse Ai s’asht në gjendje me e gëzue lumtuninë njerzore në formë konkrete, ia kushton jetën veç parave…!”

A duhet ta shohim Ilir Metën si Kryeministrin e ri të Shqipërisë? Jozef Radi

A duhet ta shohim Ilir Metën si Kryeministrin e ri të Shqipërisë?? nga Jozef Radi Nji analizë e paanshme, e papaguar dhe e pa shumë pretendime… Edhe kësaj here, Zgjedhjeve të Verës Lexo Me Teper.

Ligjërimi Funksional Poetik… Ilir Seci (fb)

Sadri Ahmeti – nji buzqeshje e përjetshme midis poezisë dhe pikturës nga Jozef Radi Sadri Ahmetin e kam njoftë mbas ’91, aq sa m’ka lejue ajo kohë e paktë e takimesh Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook